środa, 4 września 2013

George R. R. Martin 'Taniec ze smokami 1'W tej części sagi Pieśń Lodu i Ognia autor wraca do głównych wątków.

Tyrion trafia do Illyrio Mopatisa w Pentos, tego samego, który wychował Daenerys i pomógł ją ożenić z khalem Drogo. Illyrio chce, by Krasnal był doradcą Dany, sam chce zostać Starszym nad Monetą, gdy Daenerys zasiądzie na Żelaznym Tronie. Tymczasem Daenerys stara się być dobrą i mądrą królową, niestety nie jest to takie proste. Ciąży nad nią przepowiednia o trzech zdradach. Jej życie jest zagrożone, podejmuje więc decyzję o ponownym małżeństwie - z Hizdaharem zo Loraq, mimo, że darzy uczuciem innego mężczyznę.  Nie wiedzie się także Jonowi Snow, który jako dowódca Nocnej Straży musi podejmować trudne decyzje. Bran Stark w czasie wędrówki spotyka Dziecko Lasu, które prowadzi podróżnych do Zielonego Jasnowidza. Jednak Bran jest rozczarowany tym spotkaniem, bo nic nie przywróci mu władzy w nogach, posiadł za to nadzwyczajne zdolności, dzięki którym będzie mógł latać.
Tyrion w drodze do Volantis zostaje schwytany przez Joraha Mormonta, którego Daenerys odprawiła za szpiegostwo. Jorah chce w ten sposób odkupić swoje winy i prosić ukochaną królową o przebaczenie.

Zżyłam się z bohaterami sagi. Są jak ludzie z krwi i kości. Wszyscy popełniają błędy, próbują je naprawić, są zawistni, chciwi, waleczni i odważni. Został mi do przeczytania ostatni, wydany tom. To naprawdę wspaniała książka i nie spodziewałam się, że wywoła takie emocje.

A, na koniec, żeby nie było tak śmiertelnie poważnie:


3 komentarze:

 1. To potwierdza moją inność - nie przeczytałam ani jednej części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam Gry o tron, więc opis fabuły wiele mi nie rozjaśnił :) Mam jednak zamiar nadrobić moje braki i zapoznać się w twórczością Martina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własnie, od Nawałnicy Mieczy moje opisy to spojler dla tych, którzy oglądają serial bez sięgania po książkę. Starałam się rzucić rys na fabułę, bez zagłębiania się w szczegóły, a wiadomo, że szczegóły są tu najważniejsze :)

   Usuń