sobota, 3 września 2011

Margaret Todd 'Numerator'

 Patronem medialnym tej książki jest 'Zbrodnia w bibliotece'.

 Podczas nagrania jednego z odcinków do talk-show zostaje zamordowana prezenterka. Przy zwłokach policja znajduje napis 4/13. Nikt nie potrafi wyjaśnic co to znaczy. Wiadomo jednak, że kobieta chciała odejść od męża, który prowadził bujne życie towarzyskie. W momencie śmierci prezenterki, jej mąż dziedziczy spory majątek.... Kilka dni później w wypadku samochodowym ginie posłanka Brygida Redman, policja znajduje przy niej numer 3/13. Wkrótce ginie też rowerzysta, sześćdziesięcioletni Bogusław Linder 1/13. Sprawę prowadzi para młodych policjantów Marcin i Dominika. Muszą sprawdzić czy to działanie seryjnego mordercy i czy działa on według klucza. Czy ofiary coś łączy, czy to przypadek? Pierwszy trop prowadzi do starszej kobiety, Podejrzanym jest Jakub Szmajda, mąż zamordowanej prezenterki, który prowadzi szemrane interesy z niejakim Kwaskiem, tymbardziej, że ów Kwasek również zostaje zamordowany... W życiu policjanta pojawia się Ania, która twierdzi, że ktoś ją prześladuje i wysłał jej kolejny numerek... Marcin postanawia pomóc Ani, tymczasem wychodzą na jaw różne tajemnice...

Książka jest dobrze napisana. Własciwie nie mam się do czego przyczepić, ale niektóre wątki są chyba trochę naciągane. Wydaje mi się, że gdyby nie aluzje do 'Solidarności' i zamierzchłych czasów ZOMO, powieść byłaby lepsza, chociaż historia wlecze się za ludźmi czasem jak cień i nie da się jej wymazać. Moją uwagę zwróciła okładka i cena książki 2,50 :) dlatego kocham Tanią książkę!5 komentarzy:

 1. moją uwagę najpierw przykuła genialna okładka:) Super! Poszukam w Taniej Książce w swoim mieście.

  OdpowiedzUsuń
 2. autorka pisała też powieści fantastyczne pod nazwiskiem Małgorzata Kondas

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się historia zawarta w tej książce. Zresztą lubię kryminały i całą otoczkę zbrodni, dlatego jak tylko nadarzy się okazja, chętnie przeczytam tę książkę.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię kryminały, więc myslę, że i mnie może zaciekawić. Cena kusząca, ja także odkryłam niedawno Tanią książkę - cudowna księgarnia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O ciekawie się zapowiada. Zaintrygowała mnie historia. Poszukam tej książki:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń