piątek, 7 czerwca 2013

Edgar Allan Poe 'Opowieści niesamowite'Książkę kupiłam na wyprzedaży w pewnej bibliotece publicznej. Przypomniałam sobie o niej niedawno, niedokończona przeleżała prawie rok na mojej półce. Zwyczajnie o niej zapomniałam.

'Opowieści niesamowite' to zbiór opowiadań grozy. Klasyka. Mistrzostwo słowa i wyobraźni. Autor snuje historie niesamowite i tajemnicze. Pojawiają się duchy, zjawy, ludzie uwięzieni w makabrycznych lochach. Jest również opowiadanie, które jest podwaliną powstania opowieści z detektywami w roli głównej w stylu Sherlocka Holmesa. Momentami miałam wrażenie, jakbym oglądała w swojej wyobraźni serial z początku lat 90 - 'Opowieści z krypty'.

Edgar Allan Poe to tajemnicza postać. Na temat jego niespodziewanej śmierci krąży wiele plotek, między innymi, że zmarł wskutek nadużywania alkoholu i narkotyków. Prawdą jest, że Poe był nałogowcem, nadwrażliwym i nieszczęśliwym człowiekiem, jednak współcześni naukowcy twierdzą, że pisarz zmarł na wściekliznę.

Edgar Allan Poe jest ciekawą postacią. Będę wracać do jego twórczości. Podobno najsłynniejszym jego dziełem jest 'Kruk'.

5 komentarzy:

 1. Opowiadania ostatnio bardzo polubiłam, jednak z gatunku grozy jeszcze nie miałam okazji żadnych czytać. Chętnie to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cenię sobie twórczość tego autora. Ma w sobie to "coś"!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, zaciekawiłaś mnie. Chyba poszukam, bo mam ochotę na. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam te opowiadania. Jednakże bardziej mnie ciekawi ta jego powieść "Kruk".

  OdpowiedzUsuń
 5. Baaardzo lubię Poego, choć w dobie dzisiejszych horrorów chyba się lekko zdezaktualizował:)

  OdpowiedzUsuń