środa, 7 grudnia 2011

Haruki Murakami 'Wszystkie boże dzieci tańczą'

 Witajcie po kilkutygodniowej przerwie :). Miło mi tu znów gościć. Ostatnio czytuję literaturę tak zwaną 'fachową', a to z racji kierunku studiów, na które się wybrałam. Żeby znów wpaść w blogowy rytm wybrałam zbiór opowiadaniań Mistrza Murakami.

Każda historia to odrębna opowieść, mają jednak wspólny mianownik. To trzęsienie ziemi nawiedzające Japonię oraz pustka, o której często mówią bohaterowie. Mają swoje obsesje, dźwigają ciężar, skrywają tajemnicę. Murakami wspaniale buduje nastrój, tworzy surrealistyczne wizje, prowadząc czytelnika po najkrętszych ścieżkach ludzkiej duszy. Najbliższe mi opowiadania to 'Tajlandia' i 'Ciastka z miodem'. Polecam.

Murakami, obok ukochanej J. C. Oates, to mój osobisty kandydat do Literackiej Nagrody Nobla. I mam szczerą nadzieję, że w końcu ją otrzyma, bo absolutnie na nią zasługuje!

6 komentarzy:

 1. Murakami... Bardzo lubię twórczość tego pisarza i z przyjemnością przeczytam prezentowaną przez Ciebie książkę:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja właśnie jeszcze nie czytałam żadnej książki tego autora. Muszę koniecznie to zrobić;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle osób wyraża się niezwykle pozytywnie o tym autorze a mnie jakoś ciągle z nim nie po drodze.Mam nadzieję, że ta sytuacja kiedyś ulegnie zmianie, ponieważ bardzo bym chciała poznać bliżej twórczość Murakamiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. WYpożyczyłam raz jego książkę, przeczytałam nawet kilkanaście stron, ale jakoś mniei zmęczył, znudził i nie dałam mu szansy zwracając nieprzeczytaną książkę do biblioteki. Może spróbuję jeszcze raz?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam jego styl, no ale nic na siłę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mam taką nadzieję. Uwielbiam Murakamiego:)

  OdpowiedzUsuń